Zdravim. Pri jaskyniach som nebol, ale kukni na OpenStreetMap. Obe su tam zakreslene, takze by nemal byt problem najst ich.


Martin: bol som na Sokolom
pred pár dňami. Toto skalné okno som na rozdiel od Sokolej našiel, zospodu je pekné, zvrchu to vyzerá ako diera do zeme. Chcem sa ale opýtať, neďaleko od okna sú dve jaskyne, Otcova a Matkina. Po dlhom motaní sa v náročnom teréne so nenašiel ani jednu. Doma som sa dočítal, že Otcova je pomerne veľká, len je zavretá nejakým poklopom, ktorý som tiež nevidel, hoci podľa mapy som sa motal okolo obidvoch jaskýň. Nevieš niečo bližšie o tom?


Fiha, poriadne prevysenie. Hrebenom cez tuto Ciernu horu som este nesiel, ale okolie Sokolieho trochu poznam. Keby ste na kopec sli hrebienkom, kracali by ste povedla celkom pekneho skalneho okna.

