Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: lúka na Jelenci

Diskusná téma K fotke: lúka na Jelenci

Taká zrejme malokarpatská kultová turistická klasika. Mimo turistickú špičku a počas teplých dní veľmi charizmatické a silno oddychové miesto na dvojvrchole kedysi označovanom ako Jelenec. Kde sa vzal ale názov Geldek, ktorým sa označuje raz jeden a raz druhý vrchol v mapách približne od roku 1990? Najbližšie šlapanie bude zrejme zo Zabitého nad Doľanmi. Doplňujúca informácia od Palka M.: "Názov Geldek ( z nemeckého Goldeck) dali vrchu nemeckí osadníci, lesní robotníci, ktorí osídľovali malokarpatské lesy v 18 storočí. "Jelenec" vymysleli komunisti v 50tych rokoch, neujalo sa. Miestni Ompitálski a Čaščanskí mu odjakživa hovoria Keltek."

Tomka

Naozaj krásna lokalita. Bola som tam len raz, ale spomienky sú stále živé.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma