Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Jitkina vyhliadka na Nováckej skale

Diskusná téma K fotke: Jitkina vyhliadka na Nováckej skale

V jeden chladný a veterný marcový deň som sa vydal do Baškovej doliny za spoznávaním tamojších lezeckých oblastí a iných zaujímavostí. Prvým nádherným miestečkom na trase bolo zoskupenie brál zvané Novácka skala s improvizovaným malým krížom. Na nej som sa pomocou reťazí postupne dostal až na úplný okraj k tabuľke tzv Jitkinej vyhliadky. Keďže miesto výrazne vystupuje nad stromy pohľady do doliny aj po okolitých zalesnených svahoch boli veľkolepé. Prístup je exponovaný, len pre odvážnych.
Táto diskusia je k fotke na turistickamapa.sk

Tomka , 1 reakcia

Musíme sa sem vrátiť. Pred pár rokmi ešte reťaze tam neboli.

Daulagiri

Táto oblasť sa mi dostala do povedomia vďaka článku od teba Danka. Konečne som sa sem dostal a bol som nadšený. Prešiel som prakticky všetko.
Reťaze vedú až na okraj, ale aj tak je prístup trošku ošemetný a menej odvážny budú mať problém prekročiť hlavne jednu medzeru.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok