Komentár
Zdenči k článku: Cik-cak túra aprílovým Braniskom a Bachurňou Uplynulý víkend sme odhryzli zase kus z východného SLovenska a prešli sa aj tebou spomínanými miestmi. Tiež sme v jaskyni Komín čumeli na tie jaskynné výtvory a …
+ 19 ďalších príspevkov
Diskusná téma TuristickaMapa.sk - fórum
Diskusná téma TuristickaMapa.sk - fórum
TuristickaMapa.sk »link, mapová služba HIKING.SK, bola spustená v júni 2007 a je v nepretržitom vývoji. Mapový podklad je z dielne českého SHOCartu, priebehy chodníkov sú z našich dát, ktore neustále vylepšujeme na základe informácií od používateľov.
Táto diskusná téma slúži na nahlasovanie chýb aplikácie či podnetov a môžete tu aj požiadať o pomoc v prípade, ak vám niečo nie je jasné. Na tomto mieste taktiež ohlasujeme novinky a zmeny.
Korekcie priebehov turistických značiek hláste prosím v tejto téme.
Aktualizácia
Boli aktualizované priebehy TZT na mapy.dennikn.sk a výpočtové dáta pre službu HIKEPLANNER. Stav ku koncu apríla 2024.
Ďakujeme za pomoc všetkým prispievateľom.
Na mape Černiny, v teréne Sadenec.
Na mape Potičky, v teréne Stavík.
Na mape nič, v teréne Dielnica
Čo je správne ?
Názvy zmeníme podľa aktuálneho stavu v teréne, možno predtým boli názvy TIM odlišné. Názov Dielnica sa z "technických" príčin nevykresľuje, lebo spadá práve na rozhranie podkladových štvorcov, pri plánovaní trasy sa v itinerári zobrazí.
Bolo by vhodné nasledujúcu informáciu HZS zapracovať do aktualizácie mapy :
"V doline Tiesňavy pri Stratenej došlo k svahovému zosuvu, pri ktorom došlo k poškodeniu celého turistického chodníka aj so zaisťovacími reťazami. Dolina Tiesňavy bude až do odvolania dlhodobo uzatvorená."
Máme upozornenie pre ten úsek už od decembra 2023, ale vďaka :)
Keď sa tu toľko spomínali problémy pri plánovaní okruhov, nedalo by sa dať do možností optimalizácie trasy okruh, t.j. neísť 2x po tej istej trase?
Ano, uvazovali sme uz aj na tym. No bolo problematicke taky algoritmus urobit inak ako testovanim vsetkych moznosti, co je prilis vypoctovo narocne. Navyse, je to problematicke pravidlo, lebo:
Niekedy je subeh dvoch usekov (zaciatok a koniec v rovnakych razcestiach), ktory moze ist po rovnakej aj odlisnej trase v terene.
Niekedy je sucastou legitimneho okruhu par usekov, ktore treba ist dva razy a taketo pravidlo by okruh znemoznilo.
Kazdopadne, nezavrhujeme to uplne, no na teraz to nevidim realne :-).
Dobrý deň.
Chcel by som Vás upozorniť na dve chyby v turistickej mape v prípade názvov dvoch lokalít v meste Nová Baňa.
1/Kóta 458 metrov nad morom nesie minimálne 500 rokov názov Gupňa.
Červená skala je skalná stena,nachádzajúca sa pod vrcholom Gupne, západným smerom k centru Novej Bane.
2/A mohli by ste na mape taktiež opraviť názov vodopádu v Novej Bani, v mestskej časti Stará Huta. Podľa spisovne slovenčiny by sa mal vodopád správne volať Starohutský vodopád !
A nie Starohutiansky vodopád !
S pozdravom Jozef Spurný
1/ Turistický smerovník má názov freemap.sk/…/18.648841&l…
2/ Pozri príručku slovnik.juls.savba.sk/?w=star…
Aktualizácia
Boli aktualizované priebehy TZT na mapy.dennikn.sk a výpočtové dáta pre službu HIKEPLANNER. Stav ku koncu marca 2024.
Ďakujeme za pomoc všetkým prispievateľom.
Aktualizácia
Boli aktualizované priebehy TZT na mapy.dennikn.sk a výpočtové dáta pre službu HIKEPLANNER. Stav ku koncu februára 2024.
Ďakujeme za pomoc všetkým prispievateľom.
dalo by sa prosím opraviť zobrazovanie ikonky útulní a prístreškov? buď ich rozdeliť alebo útulne dať ako prioritne alebo keď sa prekrývajú tak po kliknutí pridať možnosť výberu daného objektu ... takto je to veľmi nepraktické, ďakujem
Aktualizácia
Boli aktualizované priebehy TZT na mapy.dennikn.sk a výpočtové dáta pre službu HIKEPLANNER. Stav ku koncu januára 2024.
Ďakujeme za pomoc všetkým prispievateľom.
MisoB, díky za starostlivosť
Aktualizácia
Boli aktualizované priebehy TZT na mapy.dennikn.sk a výpočtové dáta pre službu HIKEPLANNER. Stav ku koncu roka 2023.
Ďakujeme za pomoc všetkým prispievateľom... a najmä Mirovi B.
Aktualizácia
Boli aktualizované priebehy TZT na mapy.dennikn.sk a výpočtové dáta pre službu HIKEPLANNER. Stav ku koncu novembra 2023. Uzávery v TANAP-e sú podľa nového NP.
Ďakujeme za pomoc všetkým prispievateľom.
Tomas: Na freemape je fotka smerovnika ktory spominas, (backend.freemap.sk/…/image?wi…) ale sucasne aj s popisom, ze sa nejedna o oficial znacku KST. Trasu ktoru popisujem ja, je oficial KST. Ked sa zamyslis, je predsa blbost, aby sa zelena znacka od brany rozvetvovala na dve zelene. Zelena na Kolianovu a zelena na rozhladnu.
Miso: Fotka neoficial smerovnika z roku 2021 na Kolianovej je na mapach.cezet.
en.mapy.cz/s/bepubegutu
en.mapy.cz/s/paronuzatu
takto ju mam cez web locusu, zaujimave, ze v app v mobile nie je
Zdravím.
V Chvojnickej pahorkatine by bolo vhodné pridať jeden bod na rázcestie červenej a modrej značky, ide o úsek medzi bodmi Salaš - Turecký stôl záhorskej magistrály vedúcej zo Skalice. Turista ktorý nechce ísť na Turecký stôl ale pokračuje ďalej do Koválovca alebo Radošoviec nedokáže naplánovať trasu bez toho aby na ten Turecký stôl zašiel. Ďakujem. P.s. V skutočnosti tam síce v teréne žiadny rázcestník nie je no turistom by to ulahčilo a spresnilo plánovanie.
Keďže ani TIM Turecký stôl v teréne neexistuje, zruším ho a pridám TIMy na oboch susedných rázcestiach s modrou..