Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Juhovýchodnou časťou Levočských vrchov v marci

Diskusná téma K článku: Juhovýchodnou časťou Levočských vrchov v marci

Po pol roku opäť zavítame do stále obľúbenejších Levočských vrchov. Aj napriek pomaly rastúcej návštevnosti a množstvu nových, najmä miestne značených turistických trás sa tu dá stále zažiť tichá krajina, tak trochu „pánubohu za chrbtom“. Do takej budeme smerovať od známych lákadiel regiónu celosvetového formátu, akými sú Spišských hrad a rovnomenná Kapitula.

Martin knor , 6 reakcií

Poznam iba trasu z Ticheho Potoka do Olsavice (a okolie Spisskej Kapituly). Kdesi vedla cesty tam bola obrovska, trochu naklonena stodola. Kvoli tienu som chcel obedovat v nej, no nevsimol som si, ze sa tam zabyvali vcely. Ked si ma vsimli, upaloval som kade lahsie...

Matobee

Martin tak si mal s odstupom času celkom vtipný zážitok aj keď vtedy tam dnu v stodole ti nebolo do smiechu, keď si si všimol "domácich." :-)

Martin knor

Tu stodolu si si nevsimol? Stala hned vedla cesticky, po ktorej isla zlta znacka. Tusim je zaznacena aj na mape hikingu a pred rokom este stala.

Matobee

Martin, ale kde presne si nenapísal. Pri Sivej Brade? Či pri Olšavici, či kde ? Viem, že nejaký objekt pre kone stál v lesíku pri reštaurácii Spišský salaš neďaleko Kapituly.

Martin knor

Nie pri Kapitule. Asi tu N49.09897° E20.76035°. Mozno je spravnejsie pomenovanie kravin ako stodola. Ale kravy tam uz dlho neboli.

Matobee

Opravujem sa. Spomenul som si, že tam niečo ako spomínaš, dosť veľké bolo. :-)

Ade.e , 1 reakcia

Aj ked v nie najkrajsom obdobi, ja som vdacny aj za toto rocne obdobie, lebo jednak je po snehu a nie su take horucavy.
V tomto case sa viac oplati na juh, ale pacili sa mi fotky, najma senikoch.
V Levocakoch sa da pochodit vela tur, moja posledna bola dokonca trojdnova, tak len a len odporucam.
Fajn clanok z mne znamych i oblubenych lokalit.

Matobee

Henrich máte to tam krásne. Levočáky su skvelá a Branisko ešte viac. Zavítal som aj tam pred týždňom. Dokonca aj s kúskom Bachurne neďaleko tvojho rodiska/domova. :-)

V marci bolo veru ešte tak, nie mi moc po vôli ako sme sa aj bavili. Jasné, že jar má svoje výhody ako spomínaš. Druhú polku už mám aj ja veľmi rád.

Senníky boli úžasné. Teraz tam už musí byť rajsky krásne. Prekvapil milo ale aj Tichý Potok a samozrejme Podproč.
Díky za pozitívne slová.

Gusto , 1 reakcia

Túra o ničom. Žiadne psy ťa nenaháňali, nemalo to šmrnc :))

Boro tomis , 1 reakcia

Veru prekrásná túlačka krajom ktorý bohužial nepoznám . Skorá jar je na pobyt v prírode to najškaredšie obdobie, ale som si istý, že sa tam vrátiš .

Matobee

Boro ďakujem za úprimnú reakciu. Tiež to tak s marcovou jarou vnímam. Aj keď tento rok je špecificky teplá jar aj zima od februára. A to "škaredo" bolo najmä vo februári a do poljy marca tak do 500 m. Celkovo sa zazelanala príroda skoro v polohách do 1000m. Dnes som bol pri Štúrove, kde je už polmetrová pŕhľava.

Na Štelbašské senníky sa určite vrátim ako správne dedukuješ. Je to skutočne úžasné miesto. Silno ma chytilo a teším sa, keď sa tam nabudúce vyberiem z Nižného Slavkova. :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Blatta k článku: Zrub Moravské Srub jsem navštívil 3.6.2024, chtěl jsem zde přespat, ale bohužel už je zamčený. Kolem čerstvě posečená tráva a srub má nová okna. Na dveřích je zámek, stejně t …

+ 6 ďalších príspevkov