Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Novinka Zablúdeného skialpinistu v Západných Tatrách hľadala v noci HZS

Strateného slovenského skialpinistu našli bez zranení v Hlbokej doline v Západných Tatrách. Po nočnej pátracej akcii o tom informovali horskí záchranári.

Foto – Horská záchranný služba
Foto – Horská záchranný služba

Skialpinista sa v pondelok (19. 2.) ráno vybral zo Žiarskej chaty na skialpinistickú túru na hrebeň Západných Tatier. Počas návratu späť na chatu v hmle zablúdil a zlyžoval do Hlbokej doliny, kde uviazol. "Ešte sa mu podarilo skontaktovať s priateľkou, ktorej poskytol informácie o svojej pravdepodobnej polohe. Potom sa mu vybila batéria v mobile," uviedli z Horskej záchrannej služby (HZS).

📍 Hlboká dolina na Turistickej mape

Pátrať po ňom išla HZS zo Zverovky a Žiarskej doliny. O lokalizáciu mobilu požiadali ústredné operačné stredisko polície. Tá potvrdila, že turista by sa mal nachádzať na južnej strane pohoria. Horským záchranárom sa ho podarilo v krátkom čase lokalizovať v Hlbokej doline. Keďže bol bez zranení a schopný pohybu, spoločne zostúpili do ústia Jaloveckej doliny. Odtiaľ pokračovali terénnym autom do domu horskej služby v Žiarskej doline, kde sa záchranná akcia skončila.

Novinky