Komentár
FunTTomas k článku: Turistov na Poľane napadol medveď dvakrát za sebou. Najhoršie bolo čakať na vrtuľník, báli sa, že sa vráti Áno, keby som mal sprej, tak ho stihnem vytiahnuť. V daný deň fúkalo od severu, tak aj smer vetra by bol správny voči príchodu maca k nám. Ďakujeme za komentáre …
+ 48 ďalších príspevkov
Diskusná téma TuristickaMapa.sk - fórum
Diskusná téma TuristickaMapa.sk - fórum (strana 221)
Ja ju tam mam poslat? :)
To mi jasne, ze je to vec Shocartu. Len ma to napadlo, ked ste spominali, ze ste riesili to tienovanie kopcov.
Shocart sa chvali, ze ma vsetko v digitali, takze teoreticky je mozne vsetko.
Je to samozrejme vec dohody Vas a Shocartu.
Mozno, ze sa vrtevnice 10m vacsine pouzivatelom pacia.
Nakolko Hiking nie je tvorcom mapoveho podkladu, neviem sa k danej otazke zodpovedne vyjadrit. Tuto otazku by bolo vhodnejsie poslat do vydavatelstva SHOCart (www.shocart.cz).
Ja si stale nemozem zvyknut na Shocartacke 10m vrstevnice. V hornatejsich oblastiach Slovenska je dost nahusto. Neuvazovali ste nad vyraznejsimi 20m vrstevnicami?
Vdaka za report. Prave to kukam a je to orezane. Zle som asi nastavil hranice mapy. Zajtra sa k tomu verim dostanem aby som to opravil.
Lubo, stale sa nenacita ta cast mapy, kde je oblast Babej hory a najsevernejsieho miesta SR.
Pod diskusii s SHOCartom som sa rozhodol, ze bez tienu to bude lepsie. Viem, ze je to otazka vkusu a mozno aj zvyku, no pri nahladoch ktore som vtedy mal k dispozicii sa mi zdalo, ze tien pri tomto rozliseni viac skodi ako pomaha...
nejak mi tam chyba tienovanie kopcov
Myslim, ze by si mapovy server zasluzil vlastne tlacidlo v menu, nie len sa skryvat pod sluzbami.
Inak pochvala, krasna to vec hoc dost pomala, najme v tychto chvilach ked to vsetci skusaju :).
Verejne a bezplatne dostupný mapový server na báze mapy 1:50000 je nielen slovenským unikátom. Osobne by som uvítal vyššiu rýchlosť načítavania a v mapovom podklade tiež zakreslenie tur. chodníkov v prihraničnom území susedných krajín. Inak bez chyby!
Najpodrobnejsia mapa je SHOCart 1:50.000 pri tusim 240dpi. Mierka pribudne hned ako ju zvladnem nejako inteligentne vymysliet :-).
Este raz.
Teraz ma napadlo ze davat tam mierku v tvare 1:100 000 je blbost (to predsa zalezi od nastavenia obrazovky). V tom pripade by som privital mierku ako maju napr maps.google.com vlavo dole.
Vydra
Ahoj
Velmi pekna stranka.
Len mi tam chyba udaj o aktualnej mierke mapy. Skusene oko sice tusi ze najpodrobnejsie je to asi 1:100 000 ale aj tak.
Este raz diky za stranku.
Vydra
Vo svojej reakcii som zabudol podotknut len to, ze nam posielajte iba take navrhy na zmeny trasy, kde ide o ocividne zle trasovanie ... nie, ze znacka nesedi so SHOCart lesnou cestou, chyba totiz nemusi byt u nas, ako vravi Miso.
K (ne-)presnosti priebehov turistickych znaciek: povodne som ich do Hikeplannera kreslil na podkladoch 1:25 000, najnovsie na podklade ortofoto 1:10 000 (ale je to strasne zdlhave).
Treba si vsak uvedomit, ze cesticky, ktore su zakreslene v podkladoch od SHOCartu nemusia vzdy zodpovedat skutocnosti... takze to nebudem opravovat podla nich. Najviac sa da spolahnut, ak niekto posle vystup trasy vo formate PLT z GPS pristroja - to dokazem naimportovat a podla toho upravit priebeh.
Very well done. Sklanam sa v pase a skladam klobuk. (-;
Testoval som to nahodou uz okolo 0.20am.